280346. KAFFESERVISER, 75 delar, Karlskrona Porslinsfabrik och Bavaria 1900-tal.
Kaffeserviser från KP samt Bavaria.
1 + 1 Kaffekanna
1 + 1 Sockerskål
1 + 1 Gräddkanna
12 + 12 Assietter
11 + 11 Kaffekoppar
11 + 12 Kaffefat.
Bruksslitage. En assiett med spricka. Sockerskål med skada på hänkel.