PABLO PICASSO (1881-1973). EFTER. Le Visage de la Paix.
280256. PABLO PICASSO (1881-1973). EFTER. Le Visage de la Paix.
Granolitografi i passepartout, signerad nedre högra i tryck, daterad 5.12.50 och numrerad nr. XIII, nedan med blyerts, i samlarutgåva av 2000 exemplar numrerad 1712/2000.
40 x 30 cm.
40 x 30 cm.