280184. KIKARE, 2 st, en teaterkikare från Chevalier Paris och en omärkt.
En st teaterkikare med dekorativ gravyr från Chevalier Paris, 1900-talets början.
En kikare i svartmålad metall med läderband, 1900-tal. Omärkt.
Teaterkikare bär en buckla
Större kikare har något smutsiga linser, och trasigt skydd.
Repor
Bruksslitage.