BORDSLAMPA i glas, 2-armad, venetiansk stil, 1900-talets andra hälft, Tjeckoslovakien.

280109. BORDSLAMPA i glas, 2-armad, venetiansk stil, 1900-talets andra hälft, Tjeckoslovakien.

Bordslampa/bordslyster i glas med två ljusarmar.
Kedjehängen med prismor,
Höjd 45 cm.
Längd 35 cm.
Plakettmärkt Genuine Bohemian Crystal Chandelier, Made in Czechoslovakia.

El ej funktionstestad.
Bruksskick.
Sned.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kedjehängen med prismor,
Höjd 45 cm.
Längd 35 cm.

El ej funktionstestad.
Bruksskick.
Sned.

Antal besök: 1 300