FOLKDRÄKT, 11 delar, Skedevidräkten, 1900-tal.

280099. FOLKDRÄKT, 11 delar, Skedevidräkten, 1900-tal.

Sjal.
Broscher, 2 st. Silver.
Manschettknappar, ett par, silver.
Hätta.
Väst.
Blus.
Väska.
Underkjol.
Kjol.
Förkläde.

Sjal med gulnad. Monogram. Bruksslitage. Ej fullständigt genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sjal.
Broscher, 2 st. Silver.
Hätta.
Väst.
Blus.
Väska.
Underkjol.
Kjol.
Förkläde.

Antal besök: 8 512