DOCKA, Käthe Kruse, Tyskland, 1900-talets första hälft.

280080. DOCKA, Käthe Kruse, Tyskland, 1900-talets första hälft.

Fylld tygkropp. Handmålat huvud, Signerad under vänstra foten "Käthe Kruse, 57683". Ingår gör 3 klänningar, 2 mössor samt en aftonväska.
Längd 44 cm.

Slitage samt färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 44 cm.

Slitage samt färgbortfall.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 4 346