279870. FOTOGRAFIER, 3 st, Månlandningen, Mount Everest-expeditionen (Hillary) samt bla Sir Frederick E. Morgan vid tyskarnas kapitulation, 1900-tal.
Så kallade pressbilder föreställande bland annat Astronaut Edwin Aldrin på månen.
Daterade à tergo, 1969, 1953 samt 1946
ca 20 x 20 cm
ca 18 x 21 cm
ca 18 x 22,5 cm.
Slitage, skador, ytslitage, veck, fläckar, revor, krackelieringar.