279525. REGISSÖRSSTOL i bok och canvas, Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.
Fällbar stol i regissörsmodell. Ram av bok med sits och ryggstöd i ljus canvas.
Mässingsdetaljer.
Höjd 73 cm.
Bredd 63 cm.
Bruksslitage
Fläckad och något trasig canvas
Repor
Mässingsfästen något anlupna.