Gustav Becker, urtavlans diameter ca 18,5 cm. Urverket märkt P64, D.G. M.S. 103274, serienummer 437322 (ca 1899).
H. Endler & Co, diameter ca 18,5 cm. Urverket märkt H Endler & Co Schutz Marke. Serienummer 84350 (1880-tal?).
Gustav Becker, diameter ca 18,5 cm. Serienummer 1 198560 (ca 1892). Två lod samt pendel.
Ytslitage. Repor och märken. Skador förekommer. Delar kan saknas. Ej funktionstestade.
Nyckel/nycklar finns.