Mässingsstomme. Ytterkupa med blästrad dekor av växtlighet. Innerkupa blästrad dekor. Signerad. Höjd ca 65 cm. Diameter ca 50 cm.
Bruksslitage. Små nagg. Ej funktionstestad.