KONSTBÖCKER 15 st, konstlexikon, olika konstnärer.

Auktionen är avslutad, men kanske gillar du följande föremål?

 

Bilder

279430. KONSTBÖCKER 15 st, konstlexikon, olika konstnärer.

Beskrivning

Stora Konstboken, Larousse Encyclopedia of Modern Art.
Roj Friberg, Matisse, Max Ernst, Rodin, Kandinsky, Hans Wigert m fl.

Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).

Konditionsrapport

Varierande slitage.

Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!

Budgivning

Har du något liknande att sälja?
Gör en kostnadsfri värdering!
279430. KONSTBÖCKER 15 st, konstlexikon, olika konstnärer.

Beskrivning

Stora Konstboken, Larousse Encyclopedia of Modern Art.
Roj Friberg, Matisse, Max Ernst, Rodin, Kandinsky, Hans Wigert m fl.

Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).

Konditionsrapport

Varierande slitage.

Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!

Detaljer

Hus
Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 048