VAS, glas, Otto Brauer, Holmegaard, SKÅL, keramik, Rolf Sinnemark Rörstrand, MINNESTALLRIKAR 2 st Bing & Gröndahl.

Auktionen är avslutad, men kanske gillar du följande föremål?

 

Bilder

279307. VAS, glas, Otto Brauer, Holmegaard, SKÅL, keramik, Rolf Sinnemark Rörstrand, MINNESTALLRIKAR 2 st Bing & Gröndahl.

Beskrivning

Grönt och opakt, vitt glas. Höjd 30 cm.
Minnestallrikar, Carl XVI Gustaf, i originalkartong.
Skål, höjd 11, diam 27 cm.
Schatull med 3 flaskor.
Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).

Konditionsrapport

Visst slitage, schatull med slitage.

Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!

Budgivning

Har du något liknande att sälja?
Gör en kostnadsfri värdering!
279307. VAS, glas, Otto Brauer, Holmegaard, SKÅL, keramik, Rolf Sinnemark Rörstrand, MINNESTALLRIKAR 2 st Bing & Gröndahl.

Beskrivning

Grönt och opakt, vitt glas. Höjd 30 cm.
Minnestallrikar, Carl XVI Gustaf, i originalkartong.
Skål, höjd 11, diam 27 cm.
Schatull med 3 flaskor.
Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).

Konditionsrapport

Visst slitage, schatull med slitage.

Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!

Detaljer

Hus
Leiflers Auktionshus
Antal besök: 849