KAFFESERVISER 2 st, Hertha Bengtsson, Koka Blå, Rörstrand, 12 delar och Jäger, Tyskland, 11 delar.

Auktionen är avslutad, men kanske gillar du följande föremål?

 

Bilder

279266. KAFFESERVISER 2 st, Hertha Bengtsson, Koka Blå, Rörstrand, 12 delar och Jäger, Tyskland, 11 delar.

Beskrivning

Koka blå, 4 assietter, 5 koppar med fat + 1 fat, karott och uppläggningsskål.
Jäger, Original Blau Saks, 10 koppar med fat + 1 fat.

Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).

Konditionsrapport

Slitage.

Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!

Budgivning

Har du något liknande att sälja?
Gör en kostnadsfri värdering!
279266. KAFFESERVISER 2 st, Hertha Bengtsson, Koka Blå, Rörstrand, 12 delar och Jäger, Tyskland, 11 delar.

Beskrivning

Koka blå, 4 assietter, 5 koppar med fat + 1 fat, karott och uppläggningsskål.
Jäger, Original Blau Saks, 10 koppar med fat + 1 fat.

Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).

Konditionsrapport

Slitage.

Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!

Detaljer

Hus
Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 202