KAFFESERVIS 7 delar Blå Blomst, Royal Copenhagen, ASSIETTER 6 st Rosenthal.

Auktionen är avslutad, men kanske gillar du följande föremål?

 

Bilder

278928. KAFFESERVIS 7 delar Blå Blomst, Royal Copenhagen, ASSIETTER 6 st Rosenthal.

Beskrivning

Kvadratiska assietter, vitglaserade, 23x23 cm.
5 kaffekoppar med fat + 2 fat, Blå blomst.

Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).

Konditionsrapport

Slitage.

Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!

Budgivning

Har du något liknande att sälja?
Gör en kostnadsfri värdering!
278928. KAFFESERVIS 7 delar Blå Blomst, Royal Copenhagen, ASSIETTER 6 st Rosenthal.

Beskrivning

Kvadratiska assietter, vitglaserade, 23x23 cm.
5 kaffekoppar med fat + 2 fat, Blå blomst.

Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).

Konditionsrapport

Slitage.

Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!

Detaljer

Hus
Leiflers Auktionshus
Antal besök: 683