PARDÖRRAR, allmoge, gustaviansk-typ, 1700/1800-tal.

278711. PARDÖRRAR, allmoge, gustaviansk-typ, 1700/1800-tal.

Grönmålade underliggande blå färg.
Dekor med bland annat tandsnitt.

Skador, slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skador, slitage.

Antal besök: 1 689