Sejdel, Egersunds Fayancefabrik, höjd 13 cm.
Apoteksflaskor, höjd 9-28 cm.
Kryddburkar, Höganäs, höjd 9 cm.
Kryddburkar 2 st, höjd 19 cm.
Slitage, skador, nagg.
Apoteksflaskor, höjd 9-28 cm.
Kryddburkar 2 st, höjd 19 cm.
Slitage, skador, nagg.