Träskrin, bemålade. Docka med celluloidhuvud, tygkropp, sidenklänning. 3 små tygdockor. Ölgås träskuren. Andfågel, trä, bemålad. Plåtburkar.
Fällbar rakspegel.
Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).
Slitage.
Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!
Träskrin, bemålade. Docka med celluloidhuvud, tygkropp, sidenklänning. 3 små tygdockor. Ölgås träskuren. Andfågel, trä, bemålad. Plåtburkar.
Fällbar rakspegel.
Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).
Slitage.
Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!