AMALRIC WALTER. Brevpress, pâte de verre, Frankrike 1900-talets första hälft.

278187. AMALRIC WALTER. Brevpress, pâte de verre, Frankrike 1900-talets första hälft.

Reliefdekor av bombyx i brunblåa toner på gulorange sockel. Signerad A Walter Nancy. Höjd 4,5 cm.

Proveniens
Svensk privatsamling.

Gör en kostnadsfri värdering!

Proveniens
Svensk privatsamling.

Antal besök: 1 408