1 st lampfot med skeppsmotiv, märkt Bing och Gröndal 1302/6239, höjd 26 cm. Borrad fot.
1 st vas med båtmotiv, märkt Royal Copenhagen 2802A/235. Första sortering. Höjd 17 cm.
1 st kvadratiskt fat, märkt Emil Palmgren, Hälsingborg, Kärnan, 607/Y55 L. Made in Denmark. 12,5x12,5 cm.
1 st vas med blomstermotiv, märkt Royal Copenhagen 1659/43B. Andra sortering. Höjd 20 cm.
Bruksskick.
Repor.
Bruksskick.
Repor.