RICHARD WILSON. TILLSKRIVEN. Landskapsvy, olja på duk, 17/1800-tal.

278121. RICHARD WILSON. TILLSKRIVEN. Landskapsvy, olja på duk, 17/1800-tal.

45 x 34 cm

Richard Wilson (1714-1782) var en av de tidiga brittiska landskapsmålarna.

Åldersslitage. Lagning finnes.

Gör en kostnadsfri värdering!

45 x 34 cm

Antal besök: 1 308