Reliefdekor av sjöstjärnor i blåa toner. Signerad G. Argy-Rousseau på livet. Höjd 9,5 cm. Modellen ritad år 1924.
Proveniens Svensk privatsamling.
Litteratur Janine Bloch-Dermant 24.07.