GABRIEL ARGY-ROUSSEAU. Skål "Stars", Frankrike 1920-tal, pâte de verre.

277546. GABRIEL ARGY-ROUSSEAU. Skål "Stars", Frankrike 1920-tal, pâte de verre.

Reliefdekor av sjöstjärnor i blåa toner. Signerad G. Argy-Rousseau på livet. Höjd 9,5 cm.
Modellen ritad år 1924.

Proveniens
Svensk privatsamling.

Litteratur
Janine Bloch-Dermant 24.07.

Gör en kostnadsfri värdering!

Modellen ritad år 1924.

Proveniens
Svensk privatsamling.

Litteratur
Janine Bloch-Dermant 24.07.

Antal besök: 1 297