277454. DUKAR, 2 st, samt SERVETTER, 16 st, linnedamast, "100 Rosor", Dora Jung, Tampella, 1900-tal.
Duk, grönbeige, 140 x 220 cm.
5 servetter, grönbeige, 45 x 45 cm.
Duk, rosa, 120 x 170 cm.
11 servetter, rosa, 45 x 45 cm.
Bruksslitage. Ej genomgångna.