277030. TAKLAMPA, i gulmetall och kristall, 60-tal.
Taklampa i två våningar av gulmetall och kristallprismor.
Nedre del har sju våningar av prismor.
6 ljuspunkter.
Höjd till kopp ca 50 cm.
Diameter 44 cm.
Bruksslitage.
El ej funktionstestad.
Lagning och nya prismor.