PARTI KERAMIK, 5 delar, bl a smörbytta, "Furuvik", Upsala-Ekeby, Gefle.

276992. PARTI KERAMIK, 5 delar, bl a smörbytta, "Furuvik", Upsala-Ekeby, Gefle.

Karott med lock, höjd 10 cm
Terma, flameldfast, Gustavsberg, Sweden
Tekanna, höjd 15 cm, King, Rörstrand
Smörbytta, 7 cm, "Furuvik", Upsala-Ekeby, Gefle
Senapsbytta med lock, höjd 11 cm,
signerad Signe Persson- Melin.

Bruksskick
Smörbyttans lock med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Karott med lock, höjd 10 cm

Bruksskick
Smörbyttans lock med spricka.

Antal besök: 3 351