YTTERFODER i saltglaserat stengods, Signe Persson-Melin, Campos Filhos, Portugal, för Diverse Ting. 1970-tal.

276749. YTTERFODER i saltglaserat stengods, Signe Persson-Melin, Campos Filhos, Portugal, för Diverse Ting. 1970-tal.

Kruka med ristad dekor.
Stämplad med tupp, Portugal Sweden.
Stämplad i botten, Campos Filhos, Design S.P.M. Made for Diverse Ting Sweden.
Höjd 22 cm.
Diameter 28 cm.

Bruksskick.
Glasyrbortfall.
Kalkavlagringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kruka med ristad dekor.
Höjd 22 cm.
Diameter 28 cm.

Bruksskick.
Glasyrbortfall.
Kalkavlagringar.

Antal besök: 5 696