YTTERFODER i saltglaserat stengods, Signe Persson-Melin, Campos Filhos, Portugal, för Diverse Ting. 1970-tal.
276749. YTTERFODER i saltglaserat stengods, Signe Persson-Melin, Campos Filhos, Portugal, för Diverse Ting. 1970-tal.
Kruka med ristad dekor.
Stämplad med tupp, Portugal Sweden.
Stämplad i botten, Campos Filhos, Design S.P.M. Made for Diverse Ting Sweden.
Höjd 22 cm.
Diameter 28 cm.
Kruka med ristad dekor.
Höjd 22 cm.
Diameter 28 cm.