GUNGHÄST, Gemla Leksaksfabrik, Stockholm, 1900-talets första hälft.

276529. GUNGHÄST, Gemla Leksaksfabrik, Stockholm, 1900-talets första hälft.

Brunmålad, sadel i trä och läder, läderträns, man och svans av tagel.
Total längd 130, bredd 42, höjd 86 cm.

Bruksslitage, bitvis färgbortfall, sprickor och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 684