KERAMIKFÖREMÅL, 19 delar, bl.a. Gustavsberg, Rörstrand, Gefle, Upsala Ekeby.

27644. KERAMIKFÖREMÅL, 19 delar, bl.a. Gustavsberg, Rörstrand, Gefle, Upsala Ekeby.

"Röd Rubin", Gefle, 3 delar, höjd ca 6-9 cm.
Koppar, 3 st, "Entré", Rörstrand.
Vas, fruktfat och vas, Upsala Ekeby.
Djup tallrik, "Pyro", Gustavsberg.
Såsskål, "Ranka", Gustavsberg.
Karott med lock, Bobergs fajansfabrik.
Samlartallrikar, 6 st, "Fredmans epistlar", Gustavsberg.
Vas, Jani Keramik, höjd ca 7 cm.
Höjd.

Vas, Upsala Ekeby, 2:sort.
Skål, Jani, smärre nagg.
"Röd Rubin", bruksslitage.
Såsskål, "Ranka", nagg.
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd.

Vas, Upsala Ekeby, 2:sort.
Skål, Jani, smärre nagg.
"Röd Rubin", bruksslitage.
Såsskål, "Ranka", nagg.
Bruksslitage.

Antal besök: 1 577