BURK FÖR MARMELAD med tillhörande SKED, glas samt sterling silver, Sigvard Bernadotte för Georg Jensen, 1900-tal.

275800. BURK FÖR MARMELAD med tillhörande SKED, glas samt sterling silver, Sigvard Bernadotte för Georg Jensen, 1900-tal.

Burk i glas.
Lock samt sked i sterling silver, design Sigvard Bernadotte för Georg Jensen.
Burkens höjd 9,5 cm. Skedens längd ca 14,5 cm.

Bruksslitage, repor, lock med mindre buckla.

Gör en kostnadsfri värdering!

Burk i glas.

Antal besök: 2 415