275800. BURK FÖR MARMELAD med tillhörande SKED, glas samt sterling silver, Sigvard Bernadotte för Georg Jensen, 1900-tal.
Burk i glas.
Lock samt sked i sterling silver, design Sigvard Bernadotte för Georg Jensen.
Burkens höjd 9,5 cm. Skedens längd ca 14,5 cm.
Bruksslitage, repor, lock med mindre buckla.