KAFFEKANNA/GRÄDDKANNA, stämplad GULDSM.AKT.BOL, och GAB, NS, 1900-tal.

275759. KAFFEKANNA/GRÄDDKANNA, stämplad GULDSM.AKT.BOL, och GAB, NS, 1900-tal.

kaffekanna, höjd 27 cm, diameter 13 cm, vikt 883 gr
gräddkanna, höjd 12 cm, diameter 9 cm, vikt 302 gr.

bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

bruksslitage.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 5 262