2 st skålar, "Corona" Design Lars Hellsten, Orrefors, diameter ca 15 respektive 19 cm.
3 skålar, höjd ca 9 cm.
Skål, "Tusen fönster" Design Simo Gate, döjd ca 8,5 cm.
Skål, höjd 7 cm.
3 fat, lövformade, diameter ca 24 - 30 - 30 cm.
Jultallrik 1975, dia ca 22 cm.
Mindre bruksslitage.
Ett nagg på större "Corona" vid fot.
3 skålar, höjd ca 9 cm.
Skål, höjd 7 cm.
Mindre bruksslitage.