PARTI GLAS, 11 delar, Orrefors.

27567. PARTI GLAS, 11 delar, Orrefors.

2 st skålar, "Corona" Design Lars Hellsten, Orrefors, diameter ca 15 respektive 19 cm.
3 skålar, höjd ca 9 cm.
Skål, "Tusen fönster" Design Simo Gate, döjd ca 8,5 cm.
Skål, höjd 7 cm.
3 fat, lövformade, diameter ca 24 - 30 - 30 cm.
Jultallrik 1975, dia ca 22 cm.

Mindre bruksslitage.
Ett nagg på större "Corona" vid fot.

Gör en kostnadsfri värdering!

3 skålar, höjd ca 9 cm.
Skål, höjd 7 cm.

Mindre bruksslitage.

Antal besök: 1 279