275424. FIGURINER och MINIATYRER med mera. Cloisonne, porslin, keramik, trä, 18 delar. Bland annat Meissen och Goebel, 1900-tal.
Höjd 3-16 cm.
Kopp med fat samt äggkopp, Meissen.
Figuriner, 2 st. Goebel.
Orientaliska föremål, 5 st. Cloisonne.
med mera.
Bruksslitage. Krackelyr.
Urna, Limoges med mynningsnagg.