Hästar i Tang stil, keramik, glaserad och oglaserad, träsnidade hästar, utskurna i trä, bemålade, arbetshäst i metall, häst i brons. Höjd 12-27 cm.
Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).
Slitage.
Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!
Hästar i Tang stil, keramik, glaserad och oglaserad, träsnidade hästar, utskurna i trä, bemålade, arbetshäst i metall, häst i brons. Höjd 12-27 cm.
Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).
Slitage.
Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!