JOAN MIRÓ (1893-1983). Ur "Je travaille comme un jardinier". Färglitografi. Utförd 1963.

274829. JOAN MIRÓ (1893-1983). Ur "Je travaille comme un jardinier". Färglitografi. Utförd 1963.

Signerad och numrerad Miró 29/40. 40,5 x 32,5 cm.

Litteratur
Mourlot 285.

Gulnad, ljusrand efter passepartout, tejprester på baksidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Litteratur
Mourlot 285.

Antal besök: 2 229