BESTICK, 19 delar, silver, "Olga", GAB, CGH m.fl, totalvikt 848 gram.

274544. BESTICK, 19 delar, silver, "Olga", GAB, CGH m.fl, totalvikt 848 gram.

Totalvikt 848 gram.
Knivarnas vikt: 566 gram
Övrig vikt: 282 gram.

GAB, 1990-tal:
1 kniv, 24 cm.
2 skedar, 18 cm.
1 gaffel, 18 cm.
4 mindre skedar, 12,3 cm.

C.G Hallberg, 1950/60-tal:
6 knivar, 22,2 cm.
3 mindre skedar, 10,7 cm.

A. Holm, Ystad, 1898:
2 skedar, 14,7 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalvikt 848 gram.
Knivarnas vikt: 566 gram
Övrig vikt: 282 gram.

GAB, 1990-tal:
1 kniv, 24 cm.
2 skedar, 18 cm.
1 gaffel, 18 cm.
4 mindre skedar, 12,3 cm.

C.G Hallberg, 1950/60-tal:
6 knivar, 22,2 cm.
3 mindre skedar, 10,7 cm.

A. Holm, Ystad, 1898:
2 skedar, 14,7 cm.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 1 171