274406. ALFRED OHLSON. skulptur, brons, signerad.
Skulptur signerad Alfred Ohlson.
Stensockel med silverplackett "Minnesgåfa från Kungl Livgardets Officerskår till Kapten J.L.T Kroplien", stämplad 1922.
Total höjd inkl sockel 59,5 cm.
Nagg på stensockel. Skada/möjligen lagning med bristning på plymdekor.