SOFFA OCH FÅTÖLJ rutig tygklädsel stomme i teak, 1960/70-tal.
274090. SOFFA OCH FÅTÖLJ rutig tygklädsel stomme i teak, 1960/70-tal.
3-sits soffa och fåtölj med teakstomme
Avtagbar klädsel på lösa plymåer, klädda stoppade armlän
Soffa, längd 200 cm, sitthöjd 40 cm
Fåtölj, sittdjup 64 cm
Båda med rygghöjd 65 cm.
Underreden i soffa med flera hål.
Klädsel med slitage.
Fjädrar lösa.
Slitage.
Fåtölj, sittdjup 64 cm
Båda med rygghöjd 65 cm.
Klädsel med slitage.
Fjädrar lösa.
Slitage.