12 flata tallrikar, diameter ca 26 cm.
12 djupa tallrikar, 24 cm.
11 förrättstallrikar, 22 cm.
12 assietter, 17,5 cm.
Såsskål, längd 22 cm.
2 skålar, ca 20 x 19,5 cm.
1+1+2 uppläggningsfat, längd 24 - 38 cm.
Skål, längd ca 23,5 cm.
Slitage. Skålar med enstaka nagg.
12 djupa tallrikar, 24 cm.
11 förrättstallrikar, 22 cm.
12 assietter, 17,5 cm.
Såsskål, längd 22 cm.
2 skålar, ca 20 x 19,5 cm.
Skål, längd ca 23,5 cm.