RADIO OCH HÖGTALARE, Beomaster 900 samt högtalare Type B, Bang & Olofsen, Danmark, 1960/70-tal.

273280. RADIO OCH HÖGTALARE, Beomaster 900 samt högtalare Type B, Bang & Olofsen, Danmark, 1960/70-tal.

Teakfodral
Radio All transistor stereo automatic tillverkades fram till 1964
Design, Henning Moldenhawer
Ettikettmärkt, Danish Furniture Makers Control

Högtalare Type B, plakettmärkta B&O
HT33-66205-7 och -6205-9
Impediens, 3 Ω - 5 Ω
Slutade tillverkas 1970.

Bruksskick
Ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Teakfodral
Design, Henning Moldenhawer

HT33-66205-7 och -6205-9
Impediens, 3 Ω - 5 Ω
Slutade tillverkas 1970.

Bruksskick
Ej funktionstestade.

Antal besök: 4 835