HEINRICH WOLLMAN. Vas, glas, Orrefors 1914-16.

273150. HEINRICH WOLLMAN. Vas, glas, Orrefors 1914-16.

Överfång i grönt med etsad dekor av blad och knoppar mot marmorerad fond i grönt och brunt. Signerad Orrefors i relief på foten samt Orrefors HW under. Höjd 21 cm.

Proveniens
Konstnär Jules Schyl.

Smärre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Proveniens
Konstnär Jules Schyl.

Smärre repor.

Antal besök: 2 046