Överfång i grönt med etsad dekor av blad och knoppar mot marmorerad fond i grönt och brunt. Signerad Orrefors i relief på foten samt Orrefors HW under. Höjd 21 cm.
Proveniens
Konstnär Jules Schyl.
Smärre repor.
Proveniens
Konstnär Jules Schyl.
Smärre repor.