AUGUST EDUARD SCHLIECKER. TILLSKRIVEN. Månskenslandskap, olja på pannå, osignerad.

27312. AUGUST EDUARD SCHLIECKER. TILLSKRIVEN. Månskenslandskap, olja på pannå, osignerad.

Etikettmärkt á tergo; A. Schleicker in Hamburg Mondschein, Kunst-Ausstellung in der St. Catharinenkirche vom Juni 22. bis 20 juli 1866, 25 x 33 cm.

Smärre färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre färgbortfall.

Antal besök: 2 297