Väska i svart nylon med kantband i läder. Avtagbar axelrem i vävd nylon med bokstäver 'MOSCHINO' i förgylld metall. Lock med hänglåsförsett låsning. Inredning med svart fodertyg, ett blixtlåsförsett sidofack. Invändigt samt utvändigt plakettmärkt MOSCHINO, redwall, serienummer, Made in Italy. Mått ca (exl handtag) 25x34x13 cm.
Bruksslitage; förgyllning med slitage.