JEAN MÉGARD. Vas, fajans. Biot, Frankrike 1953.

272523. JEAN MÉGARD. Vas, fajans. Biot, Frankrike 1953.

Geometrisk dekor i gult, rött, brunt, vitt och orange. Signerad J. Mégard Biot -53. Höjd 26 cm.

Produktionsblåsor samt glasyrkrackeleringar och invändiga fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 212