G.F, T3=1825, vikt paret 225 gram, höjd 4,5, diam 5,5 cm. NTB, L3=1817, vikt paret 70 gram, höjd 3, diam 3,7 cm. Proveniens: större silversamling.
Slitage, märken, repor.