FAT samt LOCKASK i porslin, "Vår lilla stad" JIE Gantofta, Anita Nylund.
271863. FAT samt LOCKASK i porslin, "Vår lilla stad" JIE Gantofta, Anita Nylund.
Fat "Janssons frestelse" No 112 H Design Anita Nylund JIE Gantofta Sweden. Längd 24 cm. Bredd 25 cm.
Lockask. Serie "Vår lilla Stad" "Majas Mejeri" Design Anita Nylund JIE Gantofta Sweden. Diameter 10 cm.
Bruksslitage.
Burk med spricka samt små nagg längs innerkanten.
Bruksslitage.