”3 SAMLINGSBARA PLATSINSTÄLLNINGAR”. 2 äldre C.T. Altwasser, 1 Worcester.
271803. ”3 SAMLINGSBARA PLATSINSTÄLLNINGAR”. 2 äldre C.T. Altwasser, 1 Worcester.
Massor av tre platsinställningar, koppar med fat. Carl Tielsch Altwasser Thüringen 1800-talet och Worcester England daterad 1961. En mycket fin, knappt gnuggad souvenirmugg med motto och datum 1884. total höjd upp till ca. 11cm.
Kopp med blommig dekoration med chip på toppen, gammalt vatten båda gnuggade.