STOP, tenn, Stockholm 1821 och LOCKBURK, tenn, 1844.

271710. STOP, tenn, Stockholm 1821 och LOCKBURK, tenn, 1844.

Lockburk, O4=1844, höjd 11,5 cm, diam 13 cm.
Stop, höjd 13,5 cm.

Proveniens: större tennsamling.

Slitage, förekomst av repor, smärre märken och bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stop, höjd 13,5 cm.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 800