TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn, J & C G Bolinder 1879 Stockholm.

271661. TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn, J & C G Bolinder 1879 Stockholm.

Märkt J & C G Bolinder 1879.
Bordsskiva av trä, senare monterad.
Höjd 71,5 cm.
Diameter ca 66 cm.

Delvis senare bemålning, slitage, repor, märken, rost, färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Märkt J & C G Bolinder 1879.
Höjd 71,5 cm.
Diameter ca 66 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 5 010