KERAMIKFÖREMÅL, 17 delar, "Röd Rubin", Arthur Percy, Gefle.

27163. KERAMIKFÖREMÅL, 17 delar, "Röd Rubin", Arthur Percy, Gefle.

2 vaser, 12 assietter, 2 delar bordsuppsats, skål.
Höjd ca 7-21 cm, assietternas diameter ca 20,5 cm.

Vas med lagning, en assiett med nagg samt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 587