BÄGARE, tenn, Nicolaus Justelius, Eksjö. 1804.

271556. BÄGARE, tenn, Nicolaus Justelius, Eksjö. 1804.

Tennbägare med greverad dekor, höjd 14 cm.
Justellius mästare 1784-1819. X2=1804.

Proveniens: större tennsamling.

Slitage, repor, bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, repor, bucklor.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 700