MATSERVIS, porslin, 45 delar, Kina, 1900-tal.

271411. MATSERVIS, porslin, 45 delar, Kina, 1900-tal.

7 risskålar med 8 lock. 7 fat diameter 10 cm, 7 fat diameter 7,5 cm, 7 djupa fat diameter 10,5 cm, skål diameter 18 cm samt 8 skedar.

Enstaka nagg samt färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 889